Rozložení stroje, pískování, karosářské práce

20 Úno

První série fotografií zachycuje kompletní rozbor stroje. Poněvadž se jedná o opravu generální, nezůstane kámen na kameni. Trochu mi při pohledu na včera ještě „celou“ lokomotivu bylo smutno. Nicméně, na konci všeho bude kompletní „ozdravná kůra“.

Kromě jednotlivých částí karosérie byl vyvázán i motor a převodovka, jejichž oprava bude probíhat samostatně, mimo tělo lokomotivy. Z rámu byla sejmuta narážedla, protože soudíme, že pod nimi ještě nikdo v historii tohoto stroje žádnou opravu neprovedl. Zadní část budky bude z velké části vytvořena znovu, protože rozsah poškození za více jak osmdesátiletý život stroje je značný a opravu by degradoval.

Jak je vidět, brzy se z lokomotivy stala „cabrio“ verze. Nebojte se ale, její původní vzhled se brzy navrátí.

Níže nasnímané práce probíhají ve firmě VMJ Štětí, která nám již mnohokrát pomohla s pískováním a profesionálním barvením.

Následuje rozebírání jednotlivých skupin, jejich očištění, pokud to jejich povaha dovoluje tak pískování, jinak ruční čištění. Některé plechy jsou dodány nové, ale snažíme se zachovat většinu původních. Spojovací materiál bude nový, vyjma nýtů, které ponecháme.