Impresum

Renovace lokomotiv BS 80 a Ns2f, stejně tak jako další muzejní aktivity, probíhají v dílnách Ferrovia – Společnosti pro zachování technických památek, z.s.

Předseda společnosti, iniciátor renovací zde uvedených strojů a ve většině případů jejich realizátor, PhDr. Jiří Konvalinka
Kontakt: info(zavináč)ferrovia.cz.

Veškeré aktivity zde uvedené jsou neziskové. Jediným důvodem tohoto snažení je zachování historických technických památek dalším generacím. Filosofie Ferrovie je realizovat co nejkvalitnější opravy, směřující zejména k výrobním provedením opečovávaných strojů. Chceme, aby současní a budoucí nadšenci mohli obdivovat stroje v takovém stavu, jako je vymysleli naši předci, bez novostaveb, úprav a příkras za použití historicky věrných dílů.

Pomáhají nám

  • Ing. Stanislav Vlček, věrný kolega, který svůj volný čas rád tráví nad rozebíráním Ns2f a bez jeho pomoci by moje práce byla podstatně zdlouhavější. Pro řadu prací jsou třeba čtyři ruce a díky jeho ochotné pomoci a entuziasmu mohu daleko pružněji provádět repase rozebraných dílů.
  • Tomáš Pénzes, skvělý kolega, výborný svářeč a člověk vždy připravený učit se novým věcem. Díky němu vznikají výpalky na CNC plasmě a vydatně pomáhá při rekonstrukci kabiny Ns2f.
  • VMJ Štětí, s.r.o. Místní firma, která se specializuje na profesionální pískování konstrukcí, jejich ochranné nátěry, výrobu konstrukcí apod. S námi dlouhodobě spolupracuje zejména při pískování dílů na mašinky.

Účelem těchto stránek je nabídnout Vám cestu, jak trávit volný čas a být svým způsobem užitečný pro další generace. Zachránit třeba malé procento historického odkazu našich předků, nebo se o to alespoň pokusit. A třeba též pomoci lidem, kteří to myslí stejně. Ukázat jim, že to jde a pootevřít jim obzory vědomostí o historické technice.

Ne vše zvládneme na jedničku. Naše práce je mnohdy pokusem a omylem. Pořád se učíme. Ale alespoň se o to snažíme. A to je dle mého názoru důležité.