Přenos výkonu je mechanický, a to za pomoci spojnic, pohánějících obě nápravy. Uprostřed spojnice, mezi první a druhou nápravou, se nachází jalový hřídel. Ten je spojen přímo s převodovou skříní. Levá a pravá spojnice jsou totožné, vždy z jednoho celku. Kluzná pouzdra v hlavách spojnic v krajních okách nemají možnost korekce, k čepu nápravy je spojnice chycena šroubem. V místě jalového hřídele je oko spojnice zvětšeno a je zde umožněn vertikální pohyb pouzdra s celým ložiskovým domkem. Každé z ok spojnice má vlastní maznici s knotem.
Zjednodušeným pohledem můžeme konstatovat, že řešení vnějšího rozvodu je zmenšeninou u nás dobře známého stroje ČKD BN60, který působil pochopitelně na normálním rozchodu. Zde ovšem rozmístění ložisek spojnice nebylo symetrické, protože jalový hřídel nebyl zcela uprostřed, ale blíže k druhé nápravě.
Ještě, že jsou spojnice relativně malé a lehké. Žalostný stav ložiskového domku spojnice od jalového hřídele V mazničkách bylo cca 1 litr minimálně třicetiletého oleje 😉 Nálezový stav domků Po očištění Protikus domku Domek po repasi. Je dobře, že stroj byl před odstavením vybaven všemi provozními náplněmi. Nedošlo tak k silné korozi dílů rozvodu. Ty však utrpěly provozem, často patrně narážely do materiálu okolo trati a docházelo tak ke značným deformacím. Z domků jsme vyklepal též značnou porci červené hlíny z posledního provozního působiště této mašinky.
Vyklepání poškozených vnitřních krytů Dva domky již hotové… Domky včetně nalakovaných protiprachových vnitřních krytů